Dusan Raska CEO Zaplo Finance
Dušan Raška novým CEO Zaplo Finance

Novým ředitelem společnosti Zaplo Finance se od 1. listopadu 2020 stal Dušan Raška. Ten po téměř 5 letech vystřídal Víta Růžičku, který se rozhodl přijmout další profesní výzvy.

Dušan ve společnosti Zaplo Finance působí již od srpna 2018, kdy nastoupil na pozici finančního ředitele, od května tohoto roku zastával pozici dočasného ředitele společnosti.

V oblasti financí se Dušan pohybuje celou svou profesní karieru. Zkušenosti sbíral nejen ve významných firmách v České republice jako například Sabmiller – Pilsner Urquell nebo Provident Financial, ale rovněž v zahraničí, kde dlouhá léta pracoval na různých finančních manažerských pozicích v Austrálii.

Hlavním úkolem Dušana bude rozvíjet Zaplo business spotřebitelských úvěrů v České Republice, rozvíjet produkt jako takový, pokračovat v nastartované digitalizaci společnosti a v neposlední řadě provést společnost současnými „těžkými“ časy způsobených celosvětovou pandemií koronaviru.

„Zaplo, jako firma, ušlo za posledních 5 let velký kus cesty od malého start upu k firmě, která se řadí k největším hráčům na trhu poskytovatelů nebankovních půjček v Česku. Podařilo se nám vybudovat velmi silnou značku, na kterou lidé slyší. A na to jsem patřičně pyšný“, říká Dušan Raška a dodává:

„Všichni se mě ptají, kde vidím Zaplo za pár let.  Zaplo za dva roky, ale ve skrytu duše doufám, že to bude i dříve, vidím jako silnou důvěryhodnou a klientsky přívětivou fintech společnost, které stále roste počet klientů, dlouhodobě využívajících našich služeb se současnou schopností je s čistým svědomím doporučit svým přátelům. Zkrátka silnou nebankovní instituci, která skvěle komunikuje s klienty a hraje s nimi férovou hru.

Dušan hraje aktivně golf, tenis, lyžuje a je velkým fanouškem turistiky a cestování. Je ženatý a má dvě děti.