Zaplo.cz pomáhá

Zaměstnanci Zaplo.cz pomáhají

Zaměstnanci společnosti Zaplo Finance přišli s vlastní předvánoční charitativní iniciativou a zorganizovali dražbu osobních věcí. Tedy těch věcí, které již sami nepotřebují, ale zároveň by se jinému kolegovi či kolegyni mohly hodit buď pro osobní potřebu, nebo například jako vánoční dárek.

Těchto předmětů se sešly desítky a absolutní většina z nich našla na konci dražby svého nového majitele. A o některé z nich probíhal doslova litý boj. Výsledkem této charitativní dražby je vybraná částka 11 468,- Kč.

Aktivita zaměstnanců současně motivovala management společnosti, který se rozhodl částku navýšit na hodnotných 22 000,- Kč nad rámec již probíhajících společensky prospěšných a firmou podporovaných aktivit, zaměřených především na finanční vzdělávání dětí z dětských domovů s cílem je připravit začít žít život mimo zdi dětského domova.

A kam vybraná částka putovala? Rozhodli jsme se podpořit obecně prospěšnou společnost HELPPES – centrum výcviků psů pro postižené. A pokud hovoříme o postižených, nejedná se pouze o spoluobčany postižené pouze fyzicky, ale také psychicky či trpícími jinou závažnou chorobou jako například silná cukrovka, epilepsie nebo autismus.

Pro zajímavost: Výcvik takového psa vyjde přibližně na 200-250 tisíc korun a trvá přibližně půl roku až rok. Délka výcviku je ovlivněna stavem a zdravotními problémy budoucího majitele pejska, který je cvičen pouze pro jeho potřeby. Více se o tomto sdružení můžete dozvědět na stránkách www.helppes.cz.

Zaplo.cz pomáhá
Předání šeku od Zaplo.cz