Řidičský Průkaz jako Novoroční předsevzetí

Řidičský Průkaz jako Novoroční předsevzetí
Splnit si sen v podobě auta patří do srdcí jak mužů, tak i mnoha žen. Na tento sen není téměř nikdy pozdě, proto si právě po konci tohoto roku můžete jako Novoroční předsevzetí dát právě získání řidičského průkazu, ten bude hlavním oficiálním krokem k vašemu vysněnému vozidlu. Jak to s těmito průkazy v současné době vypadá?

Ceny napříč republikou

Praha

Začneme hned v našem hlavním městě, zde se vám nabízí největšího výběru, a to jak v lokalitě samotného vzdělávací centra, tak i v rámci rozdílů cen.Pokud se podíváme na současné ceny autoškol, začínáme na u mnoha z nich na cenách kolem6 000 Kč. Tyto ceny jsou sice pro studium pravidel silničního provozu, a získání řidičského průkazu příjemné, nemusí se vám však dostat dostatečného množství zkušebních jízd. V tomto případě bude lepší si připlatit, a najít si kurz, v rozmezí 8 000 – 10 000 Kč.Pokud vás tato cena trápí, nemusíte se příliš bát, mnoho autoškol dnes nabízí možnost splátkového kalendáře, ale také mnohé další výhody. Nezáleží, zda se budete učit v Praze, Brně, nebo Ostravě, většina autoškol dnes nabízí možnost domluvy splacení kurzu, po dobu jeho trvání.Další výhodou moderní doby jsou také veškeré materiály v elektronické podobě, ty najdete zejména u větších, a často nových, autoškol. Kromě předepsaných hodin teorie, které strávíte v učebně, se tak ke všem materiálům a informacím můžete vrátit na svém zařízení odkudkoliv, a nemusíte nosit, či si kupovat, učebnice.

Brno

Velkou výhodou metropole je její velmi hustý silniční provoz, ten si můžete osvojit v každém větším městě. Moravské Brno má sice provoz mnohem řidší, stále na vás však čekají mnohá městská silniční zákoutí, a situace, se kterými se musíte naučit vypořádat.Finančně se v Brně budeme pohybovat v rozmezí od 6 000 – 8 000 Kč, najdete samozřejmě i dražší autoškoly, které většinou nabízejí více individuální přístup, případně více hodin jízd, a další benefity. Pro základ vám však v těchto autoškolách nic chybět nebude, vždy si však pročtěte dostatek recenzí, předtím, než tyto částky budete investovat.

Ostrava

Pokud se podíváme více na sever, také zde najdeme cenové rozmezí mezi 6 500 – 7 500 Kč, za velmi kvalitní autoškoly. I zde najdete hned několik firem, které nabízejí splátkové kalendáře po dobu trvání kurzu, ale také mnohé další výhody. Těmi jsou například extra jízdy zdarma nebo výhody menšího počtu lektorů, kteří se vám budou moci věnovat, to vše však záleží na konkrétní autoškole. Ostrava, stejně jako předešlá města, má stále výhodu hustého městského provozu, který si budete moci vyzkoušet v praxi.

Liberec

Dražší autoškoly najdeme v Liberci, ačkoliv se jedná o menší město, je Liberec poměrně drahý, a za kvalitní autoškoly si budeme muset trochu připlatit. Rozmezí mezi nejčastěji využívanými firmami je 7 600 – 9 500 Kč. Liberec má zhruba 100 000 obyvatel, a tak i zde se stále učíte v dobrém provozu, a téměř v každé silniční situaci. Zde již musíte dávat větší pozornost tomu, zda autoškola nabízí danou skupinu řidičského průkazu, kterou budete chtít.

Olomouc

Nakonec se podíváme na Olomouc, zde najdete kvalitní výuku a pořízení řidičského průkazu v rozmezí od 7 500 – 10 000 Kč. Nabízí se vám možnosti splátkové úhrady, ale také velmi často individuální druh výuky v mnoha ohledech, ať již jde o jízdy, či teorii. Olomoucké autoškoly se často pyšní také moderními učebními metodami, a často využívají moderních modelů i pro teorii výuky, která může jinak také jednoduše nudit.Ceny za řidičské průkazy jsou dnes jiné, než před 10 lety, napříč republikou se však jednoduše vlezete do 6 000 – 10 000 Kč, což je průměrná cena za kvalitní výuku. Dnes můžete svůj sen navíc jednoduše uhradit ve splátkách, ale často si také připlatit za individuální výuku, extra jízdy, či další speciální produkty. Nebojte se proto dát si řidičský průkaz jako své novoroční předsevzetí, vždy si však přečtěte dostatek recenzí, před vaším rozhodnutím.

Další články