Chytré tipy, jak ušetřit o Vánocích

Chytré tipy, jak ušetřit o Vánocích
Vánoce by měly být svátky klidu. V posledních letech se však rozmohl předvánoční shon a reklamní kampaně komerčních společností, které dávají člověku na každém kroku najevo, že pokud nebude pod stromečkem hromada drahých dárků, tak to nemohou být „šťastné a veselé“. Děti tomuto komerčnímu tlaku podléhají o to víc, obzvláště když před každou pohádkou už od listopadu běží reklamy na ty nejlepší a nejmodernější hračky, které prostě každé dítě „musí mít“. Co mají ale v dnešní době dělat lidé, kteří mají hluboko do kapsy a už jen nákup stromečku a vánočního kapra je pro ně velkým výdajem? Pokud je to zrovna Váš případ, pokusíme se Vám nabídnout pár rad, které by Vám mohly pomoci tuto nezanedbatelnou finanční zátěž alespoň trochu zmírnit.

Vánoce nejsou svátkem drahých dárků

První radou je nenechat se ovlivnit reklamními triky a celkovým tlakem na co nejmasovější nákupy a vzpomenout si, o čem Vánoce opravdu jsou. Vzpomínáte si ještě, jak jste jako děti měli pod stromečkem jen pár dárků a radost Vám udělala třeba i jedna kniha? A pojďme ještě více do minulosti. Dříve se lidé těšili především na magické kouzlo tohoto krásného svátku a potěšilo je i pár křížal pověšených na ozdobeném stromečku. Tyto svátky jsou především o rodině, lásce a vděčnosti. Zkuste na to pamatovat.

Myslete dopředu

Nenakupujte dárky na poslední chvíli. Máte celý rok na to, abyste vychytali sezónní akce a jiné slevy. Také Vám jistě prospěje rozložit si výdaje do více měsíců, než když musíte vydat velkou částku v jednom týdnu. Tato strategie nabízí také možnost během roku na tuto příležitost šetřit.

Věci z druhé ruky nejsou vždy opotřebované

Pokud chcete své ratolesti pořídit například nové kolo nebo lyže, můžete se podívat do nabídky různých bazarů nebo zkusit některou ze stránek na internetu či Facebooku, kde seženete téměř cokoliv a některé zboží je takřka nepoužité. Mezi nejznámější patří www.bazos.cz, https://www.sbazar.cz/ a www.bazar.cz/.

Sledujte srovnání cen na internetu

Chcete-li ušetřit nějakou tu korunu, vyplatí se využít srovnání cen na internetu, např. na http://www.heureka.cz/. Brzy zjistíte, že cena stejného produktu se u různých dodavatelů může značně lišit. U levnějších položek je to v rámci desítek korun, ale u těch nákladnějších můžete ušetřit stovky i tisíce.

Slevové portály

Slevové portály mají před svátky napilno. Můžete zde sehnat spoustu zajímavých nabídek produktů i zážitků, z nichž některé jsou nabízeny třeba i se 70% slevou.

Pozor na neuvážené půjčky

Čím více jsou Vánoce komerčním svátkem, tím více roste i obliba tzv. „vánočních půjček“.  V tomto období se již zadlužuje každý osmý Čech. I když může tato varianta vypadat lákavě a zdát se ideálním řešením Vaší situace, je potřeba se nejdříve dobře zamyslet, zda budete mít i na následné splacení této půjčky. Pokud jste se ve finanční tísni ocitli třeba jen na chvíli kvůli nějakému velkému nepředpokládanému výdaji a víte, že v dalším měsíci už budete mít peněz dostatek, potom je to v pořádku. Pokud se však nacházíte v celkově obtížné finanční situaci, nemůžeme Vám tuto variantu doporučit. Pozor si také dávejte na neférové společnosti, které Vám naslibují hory doly, ale na konci Vám zbude spousta dluhů a těžká hlava. Pokud jste si tedy jistí, že je toto řešení pro Vás to pravé, vybírejte pečlivě férovou společnost, jako třeba Zaplo.cz, která Vám o sobě poskytne veškeré informace, včetně úvěrové kalkulačky na www.Zaplo.cz, a dokonce Vám nabídne první půjčku zcela zdarma.Přejeme Vám mnoho štěstí a nezapomeňte na původní poselství a význam Vánoc!

Další články