Co s letními sporty, když se blíží zima

Co s letními sporty, když se blíží zima
Milujeme sporty, ale život tomu dal, že preferujeme letní sporty. Co však dělat, když se neodmyslitelně blíží zima, a naše sporty se musí přesunout do jiných prostor? Největší nevýhodou v tomto ohledu je zejména navýšení ceny sportů, které milujeme. Atletiku, běh, ale také mnohé míčové sporty můžeme v létě hrát na veřejných, a bezplatných prostorech. Tyto jsou však v zimě uzavřeny, a cena se nám tak za naši oblíbenou aktivitu rapidně zvyšuje. Co v takové situaci dělat?

Skupinový pronájem

Největší výhodu mají přátelé, kteří hrají zejména míčové hry v dobrém kolektivu. V takovém případě je jednoduché, a finančně nenáročné, se domluvit na pronájmu prostor několikrát za týden. V menších městech dobře poslouží školní tělocvičny, které uvítají možnost přivýdělku, a na straně druhé se nebude jednat o vysoké částky, zejména pokud se rozpočítají mezi početné sportovní týmy, které je zapotřebí pro sporty, jako jsou volejbal, basketbal, nebo florbal, apod. Horší a dražší to je poté ve městech. Dobrou zprávou však je, že mnoho fitness center, a dalších prostor, pronajímá své haly, právě pro tyto účely. Také zde můžete najít možnosti pronájmu kulturních center, nebo tělocvičen. Ceny však budou vyšší, oproti malým městům.Například v Praze můžete najít účelové sportovní haly v ceně od 300 - 600 Kč / hodinu, podobné ceny na vás čekají také v Brně.Horší to má fotbal nebo pronájem hřišť s umělými povrchy, zde se dostáváte do cenového rozmezí 750 – 1 000 Kč / hodina.

Tenis

Svou vlastní kategorií je tenis, tenisové haly jsou obsazovány také v létě, zejména pro svou klimatizaci, také proto nárůst hráčů pocítíte zejména na časté rezervaci. Nejčastěji se do hal přemisťují zejména hráči badmintonu, zde je velká výhoda v počtu hráčů. Na mnoha místech můžete rozpočítat pronájem kurtu i mezi 4 hráče.Stolní tenis a squash jsou celoročně dostupnou zábavou v mnoha sportovních centrech, díky specifickým podmínkách jsou to sporty, které hráváme neustále v halách, nebude tak problém najít nějaké místo, ale také cena zůstane stále stejná.V Praze si zahrajete squash za 200 - 300 Kč / hodinu. Tenisové kurty již stojí od 300 - 600 Kč / hodina, o ceně velmi často rozhoduje také doba návštěvnosti. Nižší sazby najdete vždy v dopoledních hodinách, kdy návštěvnost haly není vysoká.

Atletika v zimě

Nejvíce si připlatí zejména atleti, kteří mohou v létě využívat mnohé bezplatné venkovní prostory. Ve velkých městech se nabízí možnosti víceúčelových sportovních hal a center, které v zimních měsících nabízejí různé možnosti pronájmu, ale také jejich využití s hodinovou sazbou. Ta se různí podle ročního období, ale také času, ve kterém budete centrum navštěvovat.V Praze jsou tyto ceny podle hodiny návštěvy v rozmezí mezi 150 - 500 Kč / hodina.Náš oblíbený sport můžeme kultivovat, a aktivně si jej užívat, také v zimě, bohužel, podmínky pronájmu a vyhledání správné haly se nám může prodražit.

Další články