Den dětí: nejzajímavější hračky

Den dětí: nejzajímavější hračky
To nejlepší, co můžete jako rodič dát svým dětem, je společně strávený čas. A možná Fidget Spinner.Svátky, narozeniny, promoce, Vánoce, Velikonoce... kdo se má neustále vymýšlet s dárky a překvapeními?Nejlépe, když je za vás vymyslí někdo jiný. Od toho jsme tu my.

Společně strávený čas

Na prvním místě vždy bude společně strávený čas. Na co jsou potomkovi hračky, když mu je dáte a pak vás neuvidí?Je vcelku jedno, jak moc jste zaměstnaní. Dětství vašeho dítěte zažijete jen jednou. Tak ať má na co vzpomínat.I pro vás bude mít kouzlo, když budete společně objevovat taje zajímavých hraček.

Fidget Spinner

Názory na tuto "hračku" se různí. Ti, co ji ještě nevyzkoušeli, na ni nadávají, a ti, co ji mají, ji nedají z ruky. Patentována byla už v roce 1993, ale teprve až na začátku tohoto roku se dostala do obliby všech věkových kategorií na celém světě. Obchody je nestíhají prodávat, dovozci dovážet a fabriky vyrábět. Je to čím dál tím větší nedostatkové zboží. Naštěstí se dá vytisknout i na 3D tiskárně.Původně byla vymyšlená jako podpůrný prvek pro lidi s autismem, hyperaktivitou a chronicky nervózním. Početné výzkumy ukazují, že skutečně pomáhá zlepšit soustředění. Nicméně i s touto hračkou se musí umět zacházet. Plní svůj účel, ale vylepšené verze (které pískají, svítí apod.) spíše rozptylují.A co umí? Točí se. Jen se točí.

Hlavolam Perplexus

Nedá se ošidit, dá se jen vyřešit.Plastová koule. Přes 70 na sebe navazujících hlavolamů a jedna kulička, kterou je třeba dostat až na konec dráhy.Vyrábí se už ve čtyřech úrovních obtížnosti. Dokáže zabavit jak osmiletého kluka, tak patnáctiletou puberťačku, tak i mnoho zvídavých dospělých.Je to zábava pro všechny. Tento hlavolam nic neodpouští - hádanky buď rozluštíte, nebo... rozluštíte, protože Perplexus je příjemně návykový. Neodtrhnete se od něj.

Magický set aneb skříňka s kouzlením

Většina dětí alespoň na krátký okamžik touží být kouzelníkem. S kouzelnickým setem se můžete společně naučit triky, které budou vašim ratolestem závidět všechny děti!Většina těchto setů obsahuje základní kouzelnické triky s kartami, mincemi a šátky. Existují i sety s levitující hůlkou.

Astrojax

Původem ze Švýcarska je tato hračka tvořená třemi kuličkami na speciálním provázku. Je to hračka na pomezí žonglovacího míčku a trikového yo-yo. Dvě kuličky jsou na provázku upevněny napevno a třetí je pohyblivá. Dají se s ním pečlivě rozbíjet lustry a vyhrávat celosvětové šampionáty v žonglování.

Tvarovací písek

Vypadá to jako mokrý písek, tvaruje se jako mokrý písek, ale není to mokrý písek. Co je to?Netoxická hmota, která nevysychá a která se dá libovolně tvarovat, dá se upéct a z nějakého neznámého důvodu neobsahuje lepek.

Open-end hračky

Do této skupiny patří většina stavebnic - Lego, Merkur, ale i obyčejné dřevěné kostky.Rozvíjí dětskou představivost, jemnou motoriku a schopnost kombinovat. Vzpomínám, jak jsem na svůj první Merkur čekal několik měsíců, protože je firma nestíhala vyrábět. Nakonec mi ke stavebnici taťka vyrobil motorek spojený s obrovskou baterkou, takže pak už nebyl problém stavět všechny ty pohyblivé tanky, vlaky, jeřáby a kladkostroje. Dodnes vzpomínám, jak jsem se přehraboval v té desetikilové bedně železa, abych našel jeden šroubek.

Co vybrat dítěti za hračku ke dni dětí?

Pro menší děti bude skvělý tvarovací písek nebo stavebnice, pro větší hlavolam Perplexus a pro ještě větší žonglovací hračka Astrojax nebo magický set. A pro vás rodiče Fidget Spinner, abyste se nezbláznili poté, co vaše dítě bude několik dní sedět u těchto úžasných hraček a nebude chtít jít na procházku.

Další články