Hlavní důvody vysokých účtů

Hlavní důvody vysokých účtů
Nestává se to zřídka, že se podíváme na měsíční účty, a zhrozíme se nad jejich výší. Je to přitom faktor, který můžeme několika jednoduchými způsoby, a úpravami v každodenním životě, jednoduše zmírnit. Hlavním problém je zejména plýtvání, ale také nepozornost a nedbalost. Jsou to však mnohokrát maličkosti, které děláme, aniž bychom si to uvědomili. Ty se však mohou ve vyúčtování projevit jako několikatisícové nedoplatky.

Elektřina

Jedny z nejvyšších účtu, měsíčně i ročně, najdeme právě v oblasti elektřiny, která je velmi často předmětem zdražování. V tomto ohledu můžeme mnohokrát však ovlivnit naši vlastní spotřebu, ačkoliv neovlivníme výši měsíčních splátek, po ročním vyúčtování můžeme být překvapeni příjemnou částkou, která bude vrácena. Existuje několik drobností, které pro šetření elektřiny můžeme udělat

- Instalace regulátorů světel

Tento krok je nárazovým výdajem, který přitom není příliš drahý. Běžné a kvalitní stmívače můžeme pořídit od 200 Kč. Díky těmto regulátorům můžeme ovlivnit elektřinu a její výdej do světel, které jinak dostávají plnou dávku. Stmívače nám mohou pomoci nejen ušetřit peníze, ale také lépe přizpůsobit světla naší potřebě.

- Zbytečné spotřebiče

Největší zbytečné výdaje elektřiny jsou ty, které proudí do nevyužívaných a vypnutých spotřebičů. Takto neustále spotřebováváme elektřinu, ačkoliv není zapotřebí. Pokud tedy spotřebič nevyužíváme, je nejlepší jej vytáhnout ze zásuvky. A to jak z bezpečnostních, tak finančních důvodů. Těmito spotřebiči jsou často varné konvice, televizory, ale také nabíječky na telefony, počítače, Wi-Fi modemy, a mnohé další.

- LED Světla

Další možností pro nás je využití tzv. LED světel, které jsou dnes mnohem dostupnější, ale také podstatně levnější. Tato studená světla nevyužívají žádnou energii, kromě led diody, která působí jako malá žárovka. Mnohé části mohou být nahrazeny, avšak stále jejich výměny a koupě se mohou prodražit.

Voda a její spotřeba

Nejen pro dobro planety, ale také pro vlastní peněženku je velmi dobré kontrolovat také spotřebu vody. Mnohokrát nás o desítky korun obírá voda, která protéká na toaletě, ale také puštěné kohoutky během rutinních každodenních záležitostí. Důležitá je také kontrola proti protékání, ať již v rámci kohoutků, nebo právě toalety. Dobrá izolace šetří naše peníze. Tyto drobnosti mohou velmi ovlivnit naši roční útratu.Toto je jen několik z mála bodů, které mají vliv na výši našich účtů. Tyto ovlivníme, vývoj situace na finančním trhu, ale také případné změny v celkových cenách vody, plynu, i elektřiny, jsou již mimo naše možnosti. Také proto je důležité dbát na šetření, které brzy po nastolení budeme dělat zcela automaticky. Stačí si pouze zvyknout, a za rok se usmát nad vrácenými korunami.

Další články