Jak se nespálit, když si berete krátkodobou půjčku

Jak se nespálit, když si berete krátkodobou půjčku
Právě jste se rozhodli vzít si krátkodobou půjčku nebo o tom přemýšlíte? Bojíte se, že byste se mohli nechat napálit od nějaké nesolidní společnosti? Ano, internet se hemží nabídkami desítek, možná stovek společností, které Vám nabízejí své krátkodobé půjčky různého druhu. Jak se v tom všem tedy vyznat a vybrat si tu správnou? Následující rady Vám mohou sloužit jako vodítko pro dobré rozhodnutí.

Nejprve je samozřejmě důležité promyslet si, zda si peníze opravdu potřebujete půjčit a na co. Dále si ověřte, jestli budete půjčku skutečně schopni splácet, ať se nedostanete do zbytečných potíží. Pokud odpověď zní ano, půjčku potřebuji a ano, budu mít prostředky na její splacení, tak se do toho pusťte. Společnost, u které si půjčíte, však vybírejte s rozumem.Kvalitní poskytovatel krátkodobých půjček by měl splňovat následující body:

Společnost:

  • má vlastní webové stránky
  • uvádí veškeré podmínky a poplatky přehlednou a srozumitelnou formou
  • uvádí existující a fungující kontaktní informace
  • nabízí reference skutečných klientů
  • poskytne Vám přehledné informace o tom, kolik si můžete půjčit a kolik a kdy zaplatíte. (Např. pomocí nástroje tzv. půjčkové kalkulačky, kde si vše můžete ověřit sami)
  • nevyžaduje platby předem
  • pro zákazníky má k dispozici bezplatnou linku

Nikdy si také nevybírejte firmu, která má reklamy vylepené na sloupech veřejného osvětlení nebo podobných místech. Rovněž se vyvarujte společností, které Vám slibují nemožné. Pokud někdo uvádí, že půjčí každému a libovolnou sumu peněz, mějte se na pozoru. Férové společnosti půjčí zákazníkům jen takovou částku, o které jsou přesvědčeni, že ji budou schopni splatit. Např. Zaplo.cz poskytuje první půjčku do osmi tisíc a vyšší částku si může půjčit jen již dříve ověřený klient při opakované půjčce.Než se tedy pro nějakou společnost rozhodnete, proveďte si důkladný průzkum na internetu, přečtěte si reference klientů a srovnání poskytovatelů a projděte si webové stránky vybraných společností.Pokud jste si již jisti, že společnost, kterou jste si vybrali, je férová, důkladně si spočítejte, kolik vlastně za půjčku zaplatíte. Výše samotného úroku nemusí být vždy rozhodující. Sledujte také poplatky za prodlení ve splátce, za povolení odložení splátky, případně jiné poplatky, které společnost uvádí.Výběr vhodné krátkodobé půjčky vyžaduje tedy nějaký čas na průzkum. Jistě se to však vyplatí, protože odměnou Vám bude půjčka u férové společnosti a to, že jste se nenechali napálit. Hodně štěstí s výběrem Vám přeje.Zaplo.cz.

Sources:
http://www.zivot-bez-dluhu.cz/index.php?art=2835
http://prodej.mesec.cz/pujcky/mikropujcky/texty/pujcky-pred-vyplatou-jak-se-nespalit/
http://www.uspory.cz/aktuality-navody/aktuality/pujcky-pred-vyplatou/pujcky-pred-vyplatou-jak-se-nespalit
http://magazin. tomikup.cz/2016/06/5-rad-jak-si-vybrat-poctivou-a-ferovou-pujcku/
http://www.kurzy.cz/zpravy/370269-jak-si-spravne-nevybrat-pujcku/

Další články