Jak získat lépe placenou práci?

Jak získat lépe placenou práci?
Také byste rádi získali lépe placenou práci, která Vás ještě ke všemu bude bavit? Že je to v dnešní době utopie? Nikoliv. Následující článek od Zaplo.cz Vám přinese pár cenných rad do začátku, aby Vám šlo hledání lépe od ruky a abyste lépe pronikli silnou konkurencí až k vysněnému cíli.Prvním krokem k získání vysněného místa je uvědomit si, o jaké místo máte zájem. Pokud jen víte, že jste v současném zaměstnání nespokojeni, je třeba si nejprve sednout a zamyslet se nad tím, co od nové pozice chcete a co by Vás bavilo. Někdy je také dobré poohlížet se nejen po vhodné pozici, ale také po vhodné společnosti, která se dobře stará o své zaměstnance a také například nabízí možnosti dalšího vzdělávání a kariérního postupu. Až budete mít jasno, co chcete, půjde Vám hledání lépe a rychleji. Jen ještě jednu radu na úvod. Pokud narazíte na inzerát na velmi snadný, rychlý a extrémně vysoký výdělek, raději se tomuto inzerátu obloukem vyhněte. Většinou se jedná o zavádějící, někdy i podvodné informace.

Vyhledávání vhodných pozic věnujte čas každý den. Pokud jste ještě ve stávajícím zaměstnání, zkuste to alespoň hodinu denně. Jste-li momentálně bez práce, berte vyhledávání jako svou pracovní dobu. Práci můžete hledat v novinách, na pracovních portálech, na Facebookových stránkách i na veletrzích. Jelikož odpovíte na větší množství inzerátů, vytvořte si seznam se všemi již oslovenými společnostmi. Jistě by nečinilo dobrý dojem, pokud byste odpověděli na jeden inzerát vícekrát a pokaždé jinak.

Nejprve si vytvořte kvalitní životopis

Pokud oslovujete i zahraniční společnosti a ovládáte jazyky, udělejte jej ve všech jazykových verzích. S tvorbou životopisu Vám mohou pomoci pracovní portály jako www.prace.cz nebo www.jobs.cz, které Vás celým procesem provedou a nabídnou Vám i několik variant stylů. Životopis si potom můžete stáhnout ve formě PDF, ale můžete jej i zdarma vystavovat na jejich stránkách a zvýšit tak pravděpodobnost úspěchu. V dnešní době také není špatné se trochu odlišit. Pokud tedy zrovna nežádáte o konzervativnější pozici auditora, advokáta nebo bankovního úředníka, můžete si vytvořit a zaslat i profil na https://cz.linkedin.com/. Vždy záleží na typu společnosti a pozice, o kterou se ucházíte.

Nepodceňujte ani motivační dopis

Neposílejte stejný všem společnostem, ale snažte se vždy vystihnout, proč máte o danou pozici u dané společnosti zájem.

Ve svém životopise i motivačním dopise se vyvarujte často používaných pojmů jako „dynamický“, „kreativní“, „týmový hráč“.

Zkuste dát společnosti najevo, v čem opravdu tkví Váš možný přínos. Umíte například výborně nějaký jazyk nebo dokonce několik jazyků? Máte skvělou praxi? To jsou relevantní informace a nikoliv prázdné fráze.

Pokud se Vám již podařilo dostat přes prvotní zaslání životopisu a pozvali Vás na pohovor, nejprve si o dané společnosti něco zjistěte.

Také si připravte otázky ohledně inzerované pozice i o společnosti jako takové. Nedělejte ze sebe „snadnou kořist“ a nedávejte najevo, je-li tento pohovor Vaší jedinou možností. Pamatujte, že i Vy budete pro firmu přínosem a musí si Vás cenit stejně, jako Vy jich. Důležitý je také vhodný oděv. Ten však může být také závislý na typu pozice. Pokud jdete do již zmíněné banky, zvolte formální styl, který by naopak působil směšně, jdete-li se ucházet o pozici vysokohorského vůdce. V minulé práci se snažte nepálit mosty a udržovat dobré vztahy. Nikdy nevíte, kdy jim na základě životopisu někdo zavolá a bude chtít reference.Společnost Zaplo.cz Vám přeje mnoho úspěchů ve Vašem kariérním postupu!

Další články