Online půjčky krok za krokem

Online půjčky krok za krokem
"Vysoká životní úroveň spočívá v tom, že vydáváme peníze, které ještě nemáme, za věci, které nepotřebujeme, abychom imponovali lidem, které nesnášíme."- Orson Welles

Hlavní zásady půjček:

 1. Všechny peníze musíte nakonec vrátit.
 2. Nikdy, opravdu nikdy nevytloukejte půjčku další půjčkou.
 3. Každá půjčka stojí peníze, ať už přímo, nebo nepřímo. I půjčky zdarma mají vysoké náklady, když je včas nesplatíte.
 4. Nepůjčujte si víc, než je nezbytně nutné. Jednak to zvyšuje zaplacené úroky, ale hlavně - jak už jednou peníze máte, láká vás to je utratit.
 5. Půjčka je jen nástroj k používání - jde používat špatně, jde používat dobře a nemá cenu ho zneužívat.
 6. Půjčka by se neměla natahovat více, než je nutné; je to však stále lepší než zvolit až moc krátkou dobu splácení a dostat se do problémů s vaší schopností splnit domluvené závazky.

Několik hlavních chyb

 1. Každý druhý Čech se dívá jen po rychlosti vyplacení peněz. Když bude jedna společnost účtovat 8% úrok, ale vyplatí až druhý den, zvolí raději 300% úrok s vyplacením do několika minut.
 2. Běžný Čech nečte smlouvy a podmínky služby.
 3. Špatné důvody pro půjčku - jako zdroj příjmů nebo půjčky na placení půjček.

Každý z nás bude někdy v životě potřebovat půjčit. Nicméně v tomto moři je spousta žraloků, a čím méně máte peněz, a čím více potřebujete půjčit, tím více krvácíte.Online půjčky mají tu výhodu, že společnost může fungovat plně virtuálně a nemusí živit mnoho poboček a obchodních zástupců. Tím se snižují náklady, které se projeví v nižších úrocích.

Průběh žádosti

1) Na prvním místě je pevné rozhodnutí, že půjčku skutečně potřebujete a není už žádná další cesta. Jestli jste si jistí, že ji dokážete splatit bez problémů, přistupte k druhému kroku.2) Další na řadě je výběr ověřené a hlavně kvalitní společnosti.

Znaky dobrého poskytovatele půjček:

 • dobře zpracovaná stránka
 • dostupné a jasné obchodní podmínky a veškeré dokumenty k půjčkám ve srozumitelné formě
 • kontaktní informace - víte, kdo za společností stojí a můžete firmu kdykoli kontaktovat
 • ochotný a nápomocný personál
 • přijatelný úrok
 • férové jednaní

3) Postup žádosti a získání půjčkyJedna z ověřených a věrohodných společností je například Zaplo.Provedeme vás procesem žádosti o půjčku až do jejího vyplacení.A) Prvním krokem je navolení parametrů půjčky - doby splatnosti a výše částky, kterou chcete půjčit.B) Další je registrace - vyplnění jednoduchého formuláře na stránce společnosti.C) Následuje nahrání dokladů a ověření totožnosti (nahrání kopie platného občanského průkazu) a ověření bankovního účtu posláním 0,01Kč na účet Zaplo. Takto se dá nejjednodušeji ověřit, že je účet skutečně váš a na vaše jméno.D) Po vyřízení všech dokumentů už jen stačí čekat na potvrzení a v případě schválení i na vyplacení peněz. Společnost Zaplo peníze vyplácí do 15 minut od schválení žádosti.

Přijetím peněz to zdaleka nekončí - ještě musíte peníze vrátit.

Vždy dbejte na to, aby byla vaše platba dobře identifikovatelná a se všemi náležitostmi, která firma požaduje. Není nic horšího než zjistit, že jste peníze odeslali bez variabilního symbolu.Vše se dá vyřešit, nicméně než firma platbu spáruje, může uplynout několik dní a jestliže platíte půjčku až v ten splatnosti, může a nemusí vzniknout menší problém.Ať už se jedná o penále z prodlení nebo smluvní pokuty, jsou vždy nepříjemné a zbytečně půjčku prodražují. Lepší je se tomu vyhnout.Půjčky užívejte s rozumem, ale nesázejte na ně svůj život. Můžete se velmi nepěkně spálit.

Další články