Perfektní společný víkend

Perfektní společný víkend
"To nejcennější, co můžete svému partnerovi dát, je váš čas."Pak už je místo druhotné. Nebo snad není?Zavažte si botu před přítelkyní, když odcházíte do práce. Nic se nestane.Udělejte to v Paříži... a přítelkyně se rozbrečí. A pak si někde narychlo shánějte prsten.Možností, jak strávit společný víkend, je mnoho. Stačí si vybrat.

1. Eurovíkend

Lze tak označit v podstatě jakékoli zájezdy po evropských zemích v délce 1 až 4 dnů. Pro zamilované, novomanžele i dlouholeté partnery máme tři naprosto klasická a léty ověřená místa.

Řím

"Jestli jednou poznáte Řím, navždy se do něj zamilujete"Rozhodně navštivte vyhlídkovou terasu na konci parku Villa Borghese. Přímo pod vámi se bude rozléhat náměstí Piazza del Popolo, v dálce se bude vyjímat Pantheon, bazilika sv. Petra a Vatikánské paláce... a při západu slunce vás může váš milý třeba i překvapit určitým šperkem...

Benátky

"Město na laguně"Ubytujte se strategicky v centru - pěšky projdete většinu města a pak už vám nic nebrání užít si projížďku na gondole nebo jít na Ponte di Rialto, mramorový most, kde si spousta partnerů slibuje věčnou lásku.Campo Santa Margherita je čtvrť v západní části Benátek, kde se setkávají skoro výhradně mladí lidé. Tato čtvrť má neopakovatelnou atmosféru. Je zcela odlišná od zbytku města.

Paříž

"Město zamilovaných"Odpolední procházka po čtvrti Montmart - úzké uličky plné umělců a hudebníků, nádherná atmosféra a kavárny, v podvečer si s partnerem sednout na tamější schody a mít pod sebou výhled na půlku Paříže... a zakončit nejromantičtější den sledováním noční Paříže z břehu řeky Seiny.

2. Lázeňský pobyt

Společný víkendový pobyt pro vás dva. Vytrhne vás z každodenních povinností a prožijete pohodu mimo vaši všední realitu. Necháte se rozmazlovat masážemi, zábaly nebo koupelemi. Zasloužíte si nechat se hýčkat.

3. Lednický areál a ochutnávka vín

Pravděpodobně nejrozsáhlejší parkově upravená plocha v Evropě. Kdo ze zamilovaných by nestál o romantickou projížďku na loďce nebo v kočáře taženém koňmi?A nádherný den pak spolu zakončit ochutnávkou místních vín ve vinných sklípcích...

4. Do přírody pod stan

Zpátky do dob mládí, kdy jste s kamarády stanovali v přírodě. S partnerem to bude mnohem zajímavější.Kdy jste se naposledy společně dívali na hvězdné nebe? Nebo si přivstali a v náručí čekali na ten magický moment, kdy vyjde slunce? Tyhle zážitky za to stojí.

5. Luxus levně

Slyšeli jste už o AirBnB? Kdokoli může pronajmout svou nemovitost cestovatelům.Geniální je, že si platíte ubytování zajímavější a skvělejší než hotely. A to za třetinovou cenu.Například není problém si pronajmout byt v centru Paříže s výhledem na Vítězný oblouk na měsíc za necelých 35 000Kč (nejlevnější hotel v té oblasti nabízí pokoj za 110 000Kč). Samozřejmě, kdo by si tam platil byt na měsíc, že?Jde ale o to, že si můžete pronajmout cokoli a splnit si ty nejdivočejší sny.Malou pevnost ve Skotsku? Bez problémů.Dům na stromě v Brazílii? Také.Švédsko? Ano. Jde si pronajmout celé Švédsko. Spí se ovšem na zemi.Udělejte si se svým partnerem radost. Alespoň jednou za čas. Můžete navštívit města zamilovaných, roztáhnout stan na louce, popít moravské víno... nebo si na pár dní pronajmout Švédsko.

Další články