Prázdniny v zahraničí – oblíbené destinace

Prázdniny v zahraničí – oblíbené destinace
Asi každý z nás má touhu procestovat svět a poznávat nová zákoutí této planety, ať již se rozhodneme cestovat do sousedních států, nebo se vydat daleko za hranice této země a překročit oceány a celé kontinenty, něco se zde najde pro každého.

Evropa

Náš vlastní kontinent je plný krásných koutů, zemí, horských masivů, zámků, či národních parků. Evropou dýchají století historie, a mnoho z čeho vybírat.Pokud se však v Evropě chcete vydat za romantikou, vedle francouzské Paříže, nesmíme zapomenout hlavně na italské BENÁTKY. Toto město postavené na vodě je ideální destinací zejména pro zamilované, ale také zde, v centru renesance, najdete desítky historických památek. Obklopeni jste tak nejen mnoha zajímavými kouty, které můžete objevovat přímo na vodě, ale také úzkými benátskými uličkami, ve kterých můžete objevit kromě historických budov a soch, také proslulé italské kavárny a restaurace. Právě milovníkům gastronomie může tato jižní země velmi učarovat.Projet se můžete kanálem Grande, objevovat desítky světových muzeí, nebo si zajít na operu.Druhou destinací tohoto našeho kontinentu může být například holandský AMSTERDAM. Toto město se stává stále oblíbenější destinací nejen evropských, ale také světových turistů. Amsterdam je nádherným městem, ale hlavně různorodým. V této zemi najdete více kol, jak aut. Více tulipánů, jak muzeí, a hlavně mnoho tradiční i moderní zábavy, a to jak pro mladé, tak pro dospělé. Amsterdam vám nabízí mnoho zajímavostí, od objevování tradicí, po moderní coffee shopy, až po projížďku Amsterdamem na kole, a samozřejmě desítky kaváren s pravou holandskou kávou.

Afrika a střední východ

Afrika a Střední Východ je místo, kde se nachází mnohem více historie, než v Evropě. Civilizace zde byly před mnoha tisíci lety a jejich záhadnost a vyspělost v době, kdy Evropa byla stále ve vývinu, fascinuje mnoho lidí i vědců. Kromě těchto pozůstalostí zde však najdeme také zcela odlišné kulturní zvyky a zajímavosti.První destinací, kam bychom vás rádi zavedli, je KAPSKÉ MĚSTO nacházející se na území Jihoafrické republiky. Ze zemí tohoto kontinentu a jeho měst je to právě toto, které je nejen lákadlem pro milovníky kultury, ale hlavně mnoha dobrodružství. Na tomto nádherném místě můžete zažít mnohé výstupy a expedice, například na Stolovou Horu. Mezi další lákadla jistě patříMys Dobré Naděje, potápění s delfíny i žraloky, ale hlavně poznávání africké kultury.A u krás africké přírody ještě zůstaneme. Druhým lákadlem na tento kontinent je bezesporu.KRUGERŮV NÁRODNÍ PARK. Ten je vůbec nejstarším přírodním národním parkem v Africe, který byl založen koncem 19. století a se svou rozlohou přes 19 000 km2 se rozkládá napříč Jižní Afrikou. Zajímavostí tohoto parku je možnost vašeho volného pohybu, můžete se tak pohybovat téměř kdekoliv v tomto parku, a stačí vám k tomu vůz, mapa, a dobrodružný duch. Afriku díky tomu můžete objevovat v plné své kráse, a to na vlastní „pěst“, jak se říká. A to jak faunu safari, tak její unikátní flóru, a nádherné západy afrického slunce.

Austrálie a oceánie

Ostrovní státy a kontinenty obklopené oceánem ze všech stran, nevyzpytatelnou divočinou, ale také horskými masivy a prosluněnými plážemi. V oblasti Austrálie a Oceánie najdeme mnoho krás.Takovým místem je také BORA BORA. Takto je nazýván jeden z ostrovů Francouzské Polynésie, a je to rozhodně magické místo. Téměř každý pohled z tohoto ostrova je jako z profesionální fotografie. Na tomto ostrově na vás čekají nádherné bílé písečné pláže a pobyt v bungalovech, ale také luxusních hotelech. Prozkoumat můžete také samotný ostrov. Vylézt můžete například tamní sopky, ale také pozorovat delfíny, či si pořídit unikátní suvenýr.Mezi jedno z vůbec nejkrásnější míst této planety patří také QUEENSTOWN. Toto novozélandské město je obklopeno nejen krásným velkoměstem se spoustou zábavy, ale v jeho blízkosti jsou také krásná jezera a hory, které vás zavedou přímo do míst, které nelze označit jinak, než za nádherné. Doslova vás donesou také do světa Pána Prstenů.

Asie

Rozmanitější kontinent, než jakým je Asie, zřejmě nenajdeme. Každá ze zemí má bohatou historii, kulturu i náboženské odkazy a existují zde stovky míst, které stojí zato prozkoumat.Prvním místem, které chceme doporučit je japonské město KYOTO. Ačkoliv je Tokio milovanou a krásnou destinací, podívejme se na toto bývalé hlavní město, které je typické pro svůj neskutečně zachovalý tradiční vzhled v této moderní době. Lepší místo pro poznávání nové a unikátní japonské kultury staré po tisíce let v Asii sotva najdeme. Mísí se zde příroda, tradice, ale také město a moderní zábava, vše v perfektní rovnováze. Navštívit můžete desítky muzeí, zahrad a chrámů, užít si japonské jídlo, vychutnat si tradiční kulturu i nádherné okolí.Nyní se přesuneme do jednoho z nejkrásnějších, a hlavně nejbezpečnějších, měst této planety. Tím je SINGAPUR, to je jak městem, tak zároveň státem. Je tak světovým unikátem, který navíc v mnohém překračuje jiné metropole světa. Toto město je moderním vizuálem s těmi největšími architektonickými vymoženostmi moderní doby, včetně proslulého střešního bazénu. Zároveň však Singapur vyniká spojením s přírodou, mnoho budov má v sobě zabudovány přírodní aspekty, i celé stromy. Singapur je místo k modernímu bádání a poznávání. Je to velkoměsto plné nákupních center, moderních zábavných středisek, a relaxace v luxusním stylu.

Amerika

Naši cestu zakončíme v Americe, podíváme se na její moderní sever, ale také na mnohem více tradicí a historií zahalený jih.A začneme právě onou Jižní Amerikou, a to konkrétně oblastí, která je známá jako CUZCO. Cuzco je město, které se nachází vysoko mezi vrcholy andských hor, konkrétně na území Peru. Toto místo je unikátní v mnoha směrech. Nejenže zde můžete poznávat tradiční kulturu peruánského lidu, můžete také vyrazit vysoko do hor a jejich okolí a poznávat unikátní krásy Jižní Ameriky, včetně výhledu, o kterém se vám nesnilo. Možností a lákadlem je samozřejmě záhadné Matchu Pitchu.SAN FRANCISCO na území Spojených Států Amerických je naší poslední světovou zastávkou. Toto město vyhlížející na záliv patří mezi vůbec nejkrásnější města nejen Ameriky, ale také světa. V tomto městě můžete poznávat vše zajímavé z Ameriky, vychutnat si kulturu, a přitom být velmi nablízku nádhernému přírodnímu okolí. Kromě mostu Golden Gate si můžete vychutnat také slavné vinice, obrovský mořský svět, ale také jídlo, kterým je San Francisco proslulé.

Další články